VÝUKOVÉ PROGRAMY A WORKSHOPY  

Nabízíme neformální výukové a workshopy pro základní, střední, vysoké školy i jiné skupiny. Naše programy obsahují prvky zážitkové pedagogiky, interpretace místního dědictví i místně zakotveného učení. Součástí programů jsou i praktická cvičení. Výuka probíhá ve Slavonicích, ve Spolkovém domě a blízkém okolí.  Výuku nabízíme v rozsahu půl denního programu, nebo podle zájmu celodenní, nebo i vícedenní program. Programy se věnují tématům:
EKOLOGIE – ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
ARCHITEKTURA – STAVITELSTVÍ
HISTORIE 20. STOLETÍ
ROZVOJ OSOBNOSTI

Partneři výukových programů: Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo školství, Ústav pro studium totalitních režimů, Post Bellum – Paměť národa, Mařížský park, ekofarma Penikov.

ZÁJMOVÉ KROUŽKY 
Tvůrčí a pohybové vyžití pro děti, mládež i dospělé v kroužcích tance, cvičení, výtvarných a řemeslných technik. 

Aktuální nabídka – 2021:
Taneční dílna hip hopu    týdně – středa 16 – 18 hodin
Tančírna                            týdně – čtvrtek 17 – 18 hodin
Cvičení pilátes                  týdně – čtvrtek 18 – 19 hodin
Cvičení tai-chi                   2x měsíčně – pátek 17,30 – 19 hodin
Výtvarné dílny                  viz PROGRAM  

SLUŽBY TURISTŮM – Návštěvnické centrum
Návštěvnické centrum ve Spolkovém domě nabízí celoročně informace, mapy, pohledy, publikace, dárkové předměty, na objednávku průvodcovské služby. S partnery budujeme a pečujeme o síť pěších stezek v okolí – Graselovy stezky (prolink na samostatný web). 

Otevírací doba obvyklá

září – červen                    úterý – pátek 10 – 16 hodin (a při programech), nebo po domluvě                                                                                          červenec – srpen            denně 10 – 18 hodin V PROVOZU KAVÁRNA

PRO RODINY
V Rodičovském centru ve Spolkovém domě se pravidelně setkávají rodiče a děti při programech – výtvarky pro ručičky, taneční a pohybové hry, výlety. Pro rodiče nabízíme besedy s odborníky, vzdělávací semináře. Konkrétní nabídku najdete v kapitole PROGRAM.

Pro rodiny v těžké sociální situaci poskytujeme zhruba 2x měsíčně služby POTRAVINOVÉ POMOCI.                                                                    Jsme členy Sítě mateřských center ČR, Rady dětí a mládeže jihočeského kraje – RADAMBUK. 

Partneři: Ministerstvo práce a sociálních věcí, Krajský úřad Jč Kraje, Město Slavonice, Potravinová banka Jihočeského kraje.  

PRONÁJEM Spolkového domu

Spolkový dům pronajímáme k pořádání nekomerčních akcí. Aktuální nabídka pronájmu zde.

COWORKING / sdílené kanceláře

Ve Spolkovém domě nabízíme ke sdílíme kancelářské zázemí pro práci, vzdělávání, nebo relaxaci. K dispozici jsou počítače, připojení na internet, tiskárna i kopírka, uzamykatelné skříňky. Součástí sdílených kanceláří je i sociální zázemí a kuchyňka. 

Objednete si u nás: